Vienna Code sprint a PyWPS Workshop

6.04.2014 – 10:45 pm

Před dvěma týdny jsem se účastnil části akce Vienna Code Sprint 2014. Ve Vídni se sešli vývojáři projektů GRASS GIS, QGIS, MapServer, PyCSW, EOX, OpenLayers, PostGIS, GDAL, ZOO, a dalších. Vývojáři dorazili skutečně z celého světa a byl nás tam na 75 kousků! Dlouho jsem neměl možnost účastnit se tak skvělé akce. FOSS4G je přece jenom konference o 1000 lidech, tady jsem měl možnost mluvit prakticky s každým – a že jsem mluvil. Byl jsem tam bohužel jenom 2 dny a za tu dobu jsem napsal asi 3 řádky kódu do PyWPS, ale po celé dva dny jsem šel z mýtingu do mýtingu. Martin Landa tam s GRASS GIS development team strávil celý týden a podařilo se jim vykopnout betu nového GRASSu 7. Chlapci a děvčata z QGIS také docela zapracovali, o dalších ani nemluvím. Měl jsem možnost se účastnit iniciačního setkání o novém dlaždicovém formátu pro přenos vektorových dat, uvidíme.

Jak to vypadá, když se sejde 75 geoinformatiků-programátor na provozu wifi se můžete přesvědčit na vlastní oči. Nějaké fotky by se také našly.

Minulý týden jsem měl to štěstí, že si mě objednal Honza Růžička na školení PyWPS pro své studenty. Bylo to vlastně první školení v češtině a asi třetí workshop vůbec v historii. Při této příležitosti se podařilo zprovoznit instalační skript a bez problémů jsme tak fungovali na OSGeo-Live CDčku. Teď už nám zbývá jenom vzít někoho, kdo napíše pár řádků, aby PyWPS mohlo být také zaintegrováno na CD.

PyWPS se mi podařilo dokonce rozjet i s QGIS WPS Pluginem a opravdu to fungovalo. Účastníci workshopu byli všechno studenti VŠB a šlo jim to všem náramně, až do chvíle, kdy museli umět prograovat w Pythonu. Tam se holt lámal chleba, ale na druhou stranu, vypadali, že pochopili, o čem to WPS je a to taky není k zahození.

Začal jsem přispívat do příručky o českých open datech, tedy z geo- pohledu, jsem sám zvědav, kam se to pohne.

Share Button

Post a Comment