Konzultace Open Source GIS

Nabízím přednášky, poradenskou a konzultační činnost pro jednotlivce a teamy pro oblast Open Source a Free Software pro GIS.

Okruhy

  • Náhrada programů — čím nahradit program XY na desktopu nebo na serveru z oblasti open source software pro GIS
  • Doporučení řešení, návrh architektury — doporučení programů pro jednotlivé typy úloh (zobrazení geodat na desktopu, webu, cachování dat, nástroje pro práci s topologií, dálkový průzkum Země, …)
  • Webové služby OGC — doporučení programů, konfigurace, lazení pro webové služby OGC (WMS, WFS, WCS, WPS a dalších) a INSPIRE
  • Interoperabilita, standardy, otevřené formáty — doporučené postupy, standardy, aby spolu programy “mluvili”
  • Zprostředkování pomoci — vlastní oprava některých programů, zprostředkování kontaktu na vývojáře
  • Workshopy, semináře — o open source a free software pro geinformatiku. Uvedení do problematiky, jak hledat a najít dokumentaci.
  • Výhody Open Source a Free Software ve vaší organizaci
  • Automatizace procesů — základy programování s open source nástroji a knihovnami. Nepracujte pro počítače, nechte je pracovat za vás

a další.

Kontakt

Máte-li zájem o konzultaci nebo workshop, napište prosím na jachym(zavináč)les-ejk(tečka)cz nebo jachym.cepicky(zavináč)gmail(tečka)com

Zkušenosti


Od roku 2002 používám a od roku 2003 také přispívám k vývoji různých tzv. open source projektů z oblasti GIS. Mezi jinými jsem bývalý člen GRASS GIS Development Teamu, jsem přispěvatel do projektu OpenLayers. Jsem také drobným přispěvatelem do projektu OpenStreetMap.

Od roku 2006 vyvíjím a udržuji program PyWPS, což je implementace OGC Web Processing Service na straně serveru.

Od roku 2007 se zabývám vývojem webových mapových aplikací na straně serveru i na straně klienta. V seznamu mnou používaných programů je (mimo jiné) MapServer, GDAL, OpenLayers a OpenLayers 3, PyWPS a další. Okrajově používám GeoServer, PostGIS, QGIS a další.

Na straně serveru mám bohaté zkušenosti se spojováním jednotlivých částí a programů pomocí programovacícho jazyka Python, na straně klienta pomocí jazyka JavaScript.

Jsem členem představenstva nadace Open Source Geospatial Foundation a Občanského sdružení Otevřená GeoInfrastruktura.

Od roku 2007 nabízím školení GRASS GIS a veškeré mnou publikované materiály jsou volně ke stažení.