O mě

Jáchym Čepický, Ing.

Jáchymovo foto/Jachym's photo


View Jachym Cepicky's profile on LinkedIn
View jachym's profile on slideshare

English

CV

Born around 1980. Married, two children. Web mapping GIS developer and open source software enthusiast. Member of OSGeo Board of directors, Chair of OSGeo.cz.

Education

Internships

Work History

Skills and Abilities

 • Czech (native), German (fluent), English (good)
 • Competence in Chainsaw and Related Operations
 • Operating system GNU/Linux at user level (Debian-based distros)
 • Usage of various open source GIS applications (GRASS GIS, QGIS, MapServer, GeoServer, PostGIS and others.)
 • Python (good), JavaScript (good), LaTeX (intermediate), Java and PHP (basic), HTML, CSS, …
 • Implementation of OGC OWS standards (WMS, WFS, WCS, WPS, …) both on server and client sites.
 • GRASS GIS and PyWPS workshops
 • OpenLayers
 • Sencha – ExtJS

Contribution to open source projects

EU projects


Česky

Tak trochu aktivuji okolo GISu GRASS a Open Source GIS obecně.

Zájmy

Rád o sobě prohlašuji, že mě zajímá příroda a věci s tím související. V posledním čase ale převládlo programování. Rád jezdím na kole a to na horském. Můj ideál je ovšem tzv. ležaté” kolo. Rád chodím na vandry. Díky škole a práci tento svůj koníček v poslední době poněkud zanedbávám, i když silvestrovský vandr si ujít nenechám. Učím se dalším rokem hrát na kytaru. Z hudebních stylů mám rád v podstatě všechno – od klasické hudby až po house music. Rád zajdu do divadla, do kina, rád si přečtu knížku. Nejsem však vědom toho, že by mě některé kulturní dílo ovlivnilo zásadněji, než kterékoliv jiné. Začal jsem kouřit dýmku, s frekvencí 1x/měsíc – jsem kuřák? Zásadní osoba, která mě (kromě rodičů a kamarádů) v poslední době ovlivňuje, je Ája.


Mapu do nového okna

Krátké cv.

Vzdělání

 • 1992/1993 — 1997/1998 — Gymnasium Jižní Město
  • Maturitní zkouška: 6.5.1998
 • 1998/1999 — 2003/2004 — Lesnická a environmentální fakulta při ČZU v Praze
 • 2002/2003 — Dvousemestrální pobyt s programem Sokrates/Erasmus na německé Georg-August-Universität Göttingen na tamní Fakultät für Forstwissenschaften und Waldökologie.
 • 2004 — 2007 — Doktorské studium na fakultě Lesnické a dřavařské MZLU v Brně, obor Hospodářská úprava lesů, specializce geoinformatika (v současnosti přerušeno).
 • 4.-9.2006 — Stipendijní pobyt v německém Hannoveru u firmy GDF-Hannover díky stipendijnímu programu německé Nadaci pro životní prostředí.

Práce

Členství ve spolcích a organizacích

A nyní trochu neformálně

Narozen v Praze, máma se živí psychologií a táta gynekologií což mi, jak uznáte, dalo zcela výjmečný životní základ ;-)

Sestra – mladší, dostudovala stavárnu (ČVUT) (něco s architekturou, ale vyznejte se v tom) a nyní je štastně vdaná a odstěhovaná na Dobříš.

V šesté třídě základní školy jsem přestoupil na víceleté Gymnasium Jižní Město. Po maturitě v roce 1998 jsem se přihlásil na obě Lesnické fakulty. Nebudu předstírat, že jsem věděl, co si počnu se životem… Byl jsem přijat na obě (chybou vyhodnocovacích programů) a rozhodl jsem se pro Pražskou.

Ve školním roce 2002/2003 jsem strávil 2 semetry s programem Sokrates/Erasmus na Lesnické fakultě na universitě v Göttingenu (Německo). Na vysoké škole jsem také potkal svýho nejlepšího kamaráda Alenku a samozřejmě bandu dalších skvělých kamarádů.

Po vysoké škole jsem se rozhodnul, že jedna nestačí a nastoupil jsem na doktorské studium do Brna. Nějak se mi to jako mladému nadějnému lesnímu adjuntovi vymklo z rukou a specializoval jsem se na Geografické informační systémy, jměnovitě GRASS (to se nekouří, to je program).

Posledním úletem z mé strany byl půlroční pobyt v rajchu, v Hannoveru, u GDF-Hannover. Jistě není bez zajímavosti, že firma den po mém odchodu definitivně rozpadla … škoda :-) Ale rozhodlo se to prý hned ten týden, kdy jsem přijel, takže jsem snad z obliga.

Vzdělání

Oficiální viz cv..

No a neoficiální jsou počítače. Nějaké to HTML, správa GNU/Linuxu a tak. Učím se GISy, hlavně GRASS. Programování pomocí jazyka Perl, C, Python, databázový systém PostgreSQL atd.

Dosud publikované práce, referáty a překlady

Zde uvádím to, co jsem za svůj krátký život sepsal. Uvádím pouze relevantní věci, za kterými si stojím. Ne snad, že bych si za ostatními taky nestál, ale vážně si myslím, že referát o lišejnících nebo o rozložení zářícího spektra v lesním porostu nemá v mém podání tu správnou váhu….

Asi vám přijdou poněkud jednostranně zaměřené ;o) ale co byste čekali, že?

Oficiální publikační zdroje:

[HTML| PDF | TXT ]

Seznam publikací ve formátu BibTeX.

Neudržovaný starší seznam:

Prezentace

Občas se zúčastním nějaké té akce, občas dám něco na web. Dost často mají prezentace zde uvedené své textové protějšky v článcích a referátech. Prezentace jsou ve formátu OpenOffice.org. Tento kancelářský balík si můžete zdarma stáhnout a nainstalovat na snad všech platformách.