20 let českého internetu

14.02.2012 – 10:13 am

Pamatuju si, když táta kolem roku ’91 přitáhnul domů první počítač. Jednalo se o vyřazené PC 286, 1MB RAM, 50MB HDD. K tomu koupil novou devítijehličkovou tiskárnu. Stálo to tenkrát cca 50 000,- Maminka se na něj dívala hodně zle.

Rok se s rokem sešel a doma začal boj o zdroje – o procesorový čas. Rodiče už měli snad všechno v T602, na psací stroj se prášilo v rohu. Koupil se nový stroj a po čase rodiče koupili modem a šlo se připojovat.

Muselo to být okolo Windows 3.1, modem byl značky Zyxel a roztomile blikal a chrčel při připojování. Táta tenkrát se slavnostním výrazem prorocky prohlásil, že on se toho nedožije – mě ale čeká doba, kdy být na internetu bude pro každou firmu nutnost. Platilo se od minuty připojení, která utíkala neskutečně rychle. První e-mailová schránka jachymc@email.cz (už nefunguje), ICQ.

Podtrženo, sečteno: Díky Internetu dělám dneska co mě baví, bydlím kde bydlím, viděl jsem, co jsem viděla a naučil jsem se, co umím. Nechci říct, bych bez Internetu žil nějaký chudší, méněcenný život. Ale doba, kdy největší studnici vědomostí pro mě představoval Ottův slovník naučný je pryč. A vlastně jsem celkem rád, že je to tak, jak to je.

Share Button

Post a Comment