Poznámky k volbám (I)

13.09.2010 – 11:52 pm

Tak dneska jsem podruhé v krátké době v Praze a protože u nás opravdu těch volebních plakátů moc není a kampaň je celkově taková komornější (naštěstí), tak se tak se zájmem koukám okolo sebe a koukám …

V Dejvicích jsem potkal Hondu Insight s ohromnou fotkou Bedřicha Moldana (TOP 09). Nic proti straně, či snad pánovi, ale ptám se po účelu: Člověk, který se profiluje, jako “pan ekolog”, nechá po Praze jezdit auto. Auto je hybridní.

Pokud chce oslovit “horních deset tisíc”, prosím. Pokud chce oslovit “ekologické” voliče – jak?? Po Praze krouží úplně zbytečně auto – už to samo o sobě je blbost. Auto, je sice hybridní, ale ouha i Hummer je “ekologičtější”, než Prius, natož Insight. Takže moje otázka: sleduje tím pan Moldan něco? Jestli ne, a jenom vidím souvislosti tam, kde vlastně žádné (úmyslně) nejsou, tak pardon.

Jiný hezký příklad: celé metro “C” je polepeno plakáty místní (Jižák – Praha 11) odnože ODS, kde je pěkně odškrtáno, jak se plní sliby. Tedy nic proti tomu, každý se musí pochválit, jinak to za něj nikdo neudělá. ALE, chlubit se tím, že se začal stavět bazén, zatímco “naši předchůdci jen slibovali”, to je hodně odvážné, vzpomeneme-li, že co paměť sahá, předchůdci byli VŽDY z ODS. No, a po čtyřech letech u vesla, “už” začali stavět. No, těch odškrtaných slibů je víc zajímavých, ale pravda je, že už jsem přece jenom mimo.

To se fakt musí lidem TAKHLE podbízet? Takhle nás oblbovat?

Share Button
 1. 2 Responses to “Poznámky k volbám (I)”

 2. Hi Jáchym Čepický,
  Having problem downloading with your python scripts. I worked with PCRaster earlier, and now trying to switch to GRASS. Is it possible to read raster maps of various formats in Python-GRASS externally and reporting expression results to an output map.
  Kind Regards
  Imtiaz

  By Imtiaz Bashir on Feb 8, 2011

 3. Hi,

  with r.external, this should be possible

  By jachym on Jul 18, 2011

Post a Comment