Malevil ’09

11.05.2009 – 8:55 am

Ségra s Karlem mě vytáhli na Malvil CUP 2009. Týden před závodem jsem se pokusil intenzivně potrénovat na Říp a zpět.

Ráno bylo chladné, ale slunečné. Zaregistrovali jsme se, a vyrazili na start. Karel dal poslední cigaretu a zařadili jsme se do peletonu cca 800 dalších závodníků. Po slabé třičtvrtěhodince hlasité hudby (vesměs Divokej Bill) a komentování komentátora (který neměl co komentovat) jsme vyrazili na trať. Nekonečná řada lidí.

K trase jako takové nemám, co bych řekl. Snad jen že jsem byl vděčný za reklamní protikřečový preparátek, který jsme nafasovali při registraci (27 km) a svůj vztah k iontovým nápojům a doplňkům stravy jsem od základu přehodnotil na druhé občerstvovačce (32 km).

Jáchym na kole

Jáchym na kole

Cestu lemovali lepící cyklisté, chudáci s přetrženými řetězy, utrženými přehazovačkami. Zatímco na normálních trasách, člověk do kopce maká a z kopce odpočívá, tak tady jsem z kopce makal snad stejně intenzivně – skoky, kameny, kořeny, jenom je normální sjezd – prsty na rukou mě od brždění bolí ještě teď. Do 40 km jsem všechno vyjel, ale potom jsem se přidal k tlačící většině.

Pád jsem měl jenom jeden. Rovnou pod nohy hlídkujícím německým požárníkům. Pěkně přes řidítka i s kolem (dobře připevněným k nohám pomocí nášlapných pedálů). Naštěstí se nic nestalo. Trať byla vůbec velmi dobře zajištěna, co do zdravotního a prvo-pomocného personálu. O zranění jsem neslyšel žádném.

Profil tratě 60km

Profil tratě 60km

Pivo, guláš a štrůdl na konci přišli vhod. Kolo jsme v tombole nevyhráli, ale i tak super. Cíl byl splněn: dojel jsem někde v průměru, nikomu se nic nestalo a nebyli jsme poslední. Hlavně, že jsme zdraví.

Share Button
 1. 5 Responses to “Malevil ’09”

 2. Congratulations Jachym!

  Some place in the middle, that’s nod bad :-)
  I always chicken to try to take my place in such race ;-)

  By Mateusz Loskot on May 11, 2009

 3. Hi Mateusz, yes, I’m satisfied…

  By jachym on May 11, 2009

 4. Čau Jáchyme, dost dobrý :o) Já jsem letos seděla na kole jen jednou asi na 5 minut – zkoušela jsem jízdu s prckem na sedačce. První dojem nic moc, sedačka hrozně rozhazuje stabilitu. Na nějaké terény ani pomyšlení… Snad to časem trochu natrénujem.

  By verča on May 14, 2009

 5. Verčo, se sedačkou to je asi jako z brašnama – akorát je těžší a posune i těžiště výš. A při tvý váze … asi bych se bál :-) Já bych rád sehnal použitelnej vozejk, ale asi ne novej, při dnešní drahotě ;-)

  By jachym on May 15, 2009

 6. Ahojky, k tomu vozíčku, zkus mrknout na http://www.ebay.com. Nabídka se dost rychle obměňuje, často najdeš i použité zboží a cena se i s poštovným většinou pohybuje pod hranicí českých cen. (např: http://baby.shop.ebay.com/items/Strollers__chariot?_catref=1&_fln=1&_sacat=66698&_trksid=p3286.c0.m282 ). Kdyby Tě něco zaujalo a nevěděl sis ady s nákupem, tak dej vědět ;-)

  By Adéla on Jul 7, 2009

Post a Comment