Queen v Praze

1.11.2008 – 1:21 am

Po dlouhé době kulturní zážitek, dostal jsem lístky od své milované sestry na pražský koncert skupiny Queen. Kdo by odolal?

Queen and Paul Rodgers

Queen and Paul Rodgers

Jelikož nejsem žádný recenzent koncertů, omezím se na konstatování, že to byl skvělý hudební zážitek. Spolu s ostatními jsem si zakřičel “… Radio GaGa …”, že “…we will rock you!”,”we are the champions” a v neposlední řadě, že “The show must go on!”. Spoustu písniček jsem neznal – pravděpodobně byly z nových CDček s Paulem Rodgersem a nebo ne – koneckonců jsem tuhle kapelu poslouchal naposledy na gymplu. Chvíli hráli i na akustické nástroje, Roger Taylor to rozbalil na bicí v dlouhém sólu a Brian May vypaloval sóla jako za mlada. Tam kde pro mě kytara končí, Brianovi začíná – skoro by se mu vyplatilo hrát na mandolínu.

Ať si říká kdo chce co chce, Paul Rodgers sice není Freddie, ale má na to, zpívat místo něj v kapele. A kdo by chtěl, aby zpíval “jako Freddie”, tak hledá chyby tam, kde nejsou, a Paul si to opravdu nezaslouží.

K úplné statistice chybí už jenom tři kolapsy (okolo nás), ale na štěstí se to obešlo bez vážnějších následků. Nikdy jsem si nemyslel, že se budu na “megakoncertu” takhle skvěle bavit. Když jsem tam ty strejce na pódiu pozoroval (Brian May je ročník 1947!), říkal jsem si, že pokud tyhle kapely přežily všechen ten “Sex & Drugs & Rock & Roll”, tak se dají poslouchat ještě i dneska – a jak. Spolu s Werichen tak říkám, že “ti, co uměli hrát, ti uměli hrát, to se dá poslouchat i teď, to byste nevěřili.”

Share Button
  1. One Response to “Queen v Praze”

  2. Taky jsem měla to štěstí a konečně viděla Queeny naživo. Jsou to prostě PÁNI MUZIKANTI to je teda fakt.. Samotný koncert se ani nedá popsat…to se prostě musí zažít!!!

    By Lucije on Nov 11, 2008

Post a Comment