Barbucha dobarbuchovala

10.10.2008 – 10:32 am

Se smutkem v srdci oznamuji, že nás včera opustila naše milovaná Barbucha. Přesně po třiceti letech a něco málo přes sedmdesáti tisíci kilometrech našla svůj klid na hřbitově aut.

Barbucha nás nikdy nevypekla, vždycky dojela tam a zpátky po svých – jednou sice jenom s jednou funkční brzdou a jednou jsem musel dolévat vodu do chladiče co kilometr – ale vždycky dojela. Tedy vlastně jednou ne – to jsme se setkali s kamionem víc, než by se nám líbilo. Ale opravili jsme ji – prodělala kompletní plastiku obličeje, moc jí to tenkrát slušelo – a jezdila dál.

Odvezla nás na bezpočet míst, hlavně v posledních letech při našem putování za nemovitostmi, kdy jsme jezdili spanilé jízdy po Čechách (Praha-Frýdlant-Broumovsko-Praha), zásadně ve čtyřech a více lidech. Po drobných opravách nás odvezla s Ájou v pořádku na svatbu.

Barbucha s námi zkrátka prožila kus života a bude nám chybět. Žádné další auto už nebude vydávat tyhle zvuky, blinkr nebude tak roztomile tikat, interiér nebude v horkých dnech takhle smrdět. Žádné další auto nebude mít takovou duši.

Tak Ti přeju, Barbucho, aby si se v Mladoboleslavském nebi měla líp, než na tomhle světě.

Share Button
 1. 4 Responses to “Barbucha dobarbuchovala”

 2. amen!

  By pipal on Oct 12, 2008

 3. Taky máme s Luckou takový kousek. Nemá na kapotě tolik zářezů ale 19 let je taky slušná doba. Je dobře zajeté 90tis a na zimu má nové papučky. Loučit se s ním ještě nehodláme, protože to málo co se na něm může potentit opravím kladívem, drátem a sadou šikovně upravených šroubováků a klíčů :-) To u nového auta platit nebude :-(

  By Jirka on Oct 13, 2008

 4. ten puch byl nenapodobitelnej. pamatuju si to jako bych to cejtil vcera. posilam kiwi pozdrav cely rozrustajici se rodince. m.

  By martin on Nov 11, 2008

 5. Jee, vsechno nejlepsi (vlastne Vam obema komentatorum) k dnesnimu svatku!

  Naahodnou, Barbucha vubec nesmrdela – ne jako ty novy auta.

  Mej se tam fajn, a bacha, aby se ti neodkrvil mozek, kdyz jsi ted hlavou dolu.

  By jachym on Nov 11, 2008

Post a Comment