Zpátky mezi zdravými

26.08.2008 – 3:14 pm

Už je to týden, co jsem byl na zatím poslední kontrole v Krči. Výsledek je, že jsem byl prohlášen za zdravého (podmíněně ovšem – na dalších několik let). Následovat budou kontroly, ve smyslu jednou za pár měsíců markery, sem tam PET a CT.

“Váš organismus má velkou pochvalu.” Řekla mi paní profesorka, “markery, CTčko, PETka, všechno čistý…”. Když jsme debatovali nad mým “divným pocitem”, prohmatala mi varle (zvláštní – v posledním půlroce mi osahávalo pohlaví víc ženských, než za celý předchozí život dohromady … ale vzhledem k tomu, že můj táta je gynekolog, daří se mi to brát celkem s nadhledem) a konstatovali jsme, že ten pocit je spíš v nadvarleti: nastydnutí, námaha, úraz? Koupím si měkčí sedačku na kolo ;-)

Jinak jsem zaznamenal dílčí úspěch: 12km (Roudnice – Říp – Roudnice). Blíží se to celkem použitelné trase. Fyzička je postupně zpátky a já nemám důvod ke stížnostem.

Zkrátka: je to pryč!

Aby to nevypadalo, že jsem se kromě svojí nemoci nezabýval ničím, tak vězte, že se toho stala hromada jak v osobním, tak pracovním životě. Tohle byl totální superpůlrok, kdy rakovina generovala několik dalších událostí, o kterých ještě psát budu, ale až někdy v budoucnosti – blízké i vzdálenější. Za to, že jsem vším prošel velmi lacino vděčím Áje a všem rodinám – bližším i vzdálenějším, kamarádům a spolupracovníkům/šéfům. Hned se stoná jinak, když víte, že se máte kam vrátit a že se s Vámi počítá. Díky!

Já jenom doufám, že se to nevrátí. Trochu blbej pocit v zátylku. Na další chemošku bych šel fakt jenom krajně nerad. Dá se to vydržet (a já to vlastně snáším dobře), ale je to fakt hnus. O dalším vývoji budu samozřejmě psát dál – ale už s menší frekvencí (další kontrola v říjnu). Kdyby měl někdo potřebu se mě ptát, tak samozřejmě může – můj e-mail je všeobecně známý nebo když se potkáme. Nemám s tím problém. Cílem těchhle zápisů bylo, aby to pokud možno působilo na lidi, které znám, pozitivním příkladem (To bych vás překvapil, kdybych umřel, co? Sebe taky…). Abychom se my, muži, začali o sebe taky trochu starat, resp. chlapácky nepřecházet každý zdánlivě drobný problém.

Až zase budete připíjet “na zdraví!”, udělejte to pořádně :-)

Share Button
 1. 3 Responses to “Zpátky mezi zdravými”

 2. Ahoj Jáchyme, to je skvělá zpráva. Už nějakých pár dní na tebe myslím a chci se ti ozvat, co jsem se vrátil z cest, ale rozhoupal jsem se k tomu až teď, po 1. školním dni na GJM.

  Vždy když si otevřu ten tvůj web, tak mnou ty tvoje zprávy dost zahýbou. Jsou to často věci, které bych se, nebýt tohodle blogu, asi nikdy nedozvěděl. Vždycky jsem obdivoval tvou vnitřní sílu, i když mě zároveň taky trochu děsila (asi svou nekompromisností, ale v dobrém slova smyslu). Teď mi však připadá, že tahle tvá síla, která se tvým obdivuhodným přístupem k nemoci ještě znásobila, mě přestává děsit. Něco v mém vnímání tebe se prostě změnilo. Jsem za to rád, díky.

  Tak nějak v koutku duše jsem věřil, že se uzdravíš. Gratuluju!

  Je skvělé se dozvídat, že hodně toho, čeho ses musel v nemoci vzdát, nabýváš zpět. Až půjdeš běhat nebo na kolo řekni, třeba ti zas ňákou chvíli budu stačit.

  B.

  By Bohumil on Sep 1, 2008

 3. Bohouši, vždyť mě znáš, já jsem v podstatě hodnej kluk ;-)

  Na kolo bych šel! Dám vědět až budu zase stíhat. Jestli jezdíš s UFOem, tak bychom se mohli projet s mladší generací, dokud jsem v Praze, že…

  By jachym on Sep 1, 2008

 4. toz, na zdravi (Tvoje)! Jdu si nalit panaka ;-)

  By Martin H. on Sep 24, 2008

Post a Comment