V Tomayerce 3.

29.05.2008 – 7:20 am

Čtvrtek 15.5.2008

Tak jo, první deprese se dostavila. Čekal jsem, kdy mě to zasáhne.

Při brouzdáním webů jsem se dozvěděl následující informace:

 • Počet případů rakoviny varlat u nás od roku 1984 trvale roste. V roce 2003 je udáváno 9 případů na každých 100 000 obyvatel. Dle regionů postihuje tento typ nádorového onemocnění s velkým náskokem obyvatele Prahy, dále muže z Jižní Moravy, Libereckého kraje a Olomouckého kraje.

  Studie také prokázaly zvýšený výskyt nádorů varlat u vrcholových sportovců a hochů, kteří ve druhém desetiletí života zatěžovali nadměrně svůj organismus.

  viz http://www.zena-in.cz/rubrika.asp?idc=27022&id=3

  Vzpomínám na všechny basketbally, plavání, bojové sporty, kolo a běhání, co jsem od 4 třídy základky provozoval. Tenhle rok jsem trénoval na marathon :-/ Tohle dává zcela novou dimenzi přísloví “sportem k trvalé invaliditě” :-( Vždycky jsem si říkal, že to dělám “pro zdraví”. Život je někdy komickej.

 • Dále:

  Zvětšení, otok a citlivost prsou bývá způsobeno hormonální aktivitou nádoru.

  viz http://www.ordinace.cz/clanek/nadory-varlat/

  Zřejmě jsem se nezmínil, že mi natekla prsa asi měsíc a půl před varletem. Byl jsem na sono vyšetření a bylo to ok. Tahle souvislost nějak ušla :-(

A proč deprese? Protože je na všechno málo času, např. na pořádný uložení spermií. Mám jeden pokus v pondělí. Něco jako rektorskej termín. Jasně – musím počítat s tím, že to za 2 roky bude dobrý a sterilita bude jenom dočasná, ale tak nějak vždycky počítám radši s horší variantou – člověk potom může být jenom příjemně překvapen.

Z deprese jsem se vytáh’ částečně sám a částečně mi pomohl kolega Štěpán – dík. Nějak zvolil ty správný slova v ten správný čas. Řekl bych, že se mu to bude ještě hodit.

Share Button

Post a Comment