Žij pomalu – žij po italsku!

25.02.2008 – 2:39 pm

Kulturní sdružení někde kýhošlaka v Itálii vyhlásilo světový den pomalosti. Cílem je ještě více zpomalit “již tak uspěchaný život”. Bude se pomalu vstávat, pomalu snídat, pomalu jíst, pomalu chodit do práce, pomalu pracovat a pomalu běžet “třísetmetrový maraton”, zkrátka pomalu všechno.

V Itálii se skutečně rychle dělá jenom jedna věc: jezdí autem. Všechno ostatní je pomalé, že i šnek by se unudil. Panuje pracovní tempo, že čeští kopáči vedle toho jedou jako fretky. Minimální nedělitelná časová jednotka je jeden týden – na cokoliv, kromě kafe. Pravda – kafe se pije tempem, při kterém se o nějakém vychutnávání nedá hovořit. Na druhou stranu – ono se pije v podstatě neustále, a hlavně se pomalu diskutuje o všem možném před i potom. Taky se na něj pomalu jde.

Dovoluji si prohlásit, že zpomalení pomalého života v Itálii povede ke krachu tamní ekonomiky, protože dělat pomaleji než Ital znamená dělat záporně.

Share Button
  1. One Response to “Žij pomalu – žij po italsku!”

  2. No pokud to na druhou stranu vezmou z toho konce, že už by bylo načase pomalu začít něco dělat, tak na to zas jdou dobře. A né, že né… :o)

    By pipal on Feb 25, 2008

Post a Comment