Kniha jako seriál

10.08.2007 – 1:33 pm

… a dobrý seriál. Takový pocit mám ze série o čarodějnickém učni, Harry Potterovi. Sedm dílů, poslední tři tlusté jako Begon a Harper a pořád se to dá číst. Pokud se dobrá kniha pozná mim jiné podle toho, že ji čtete rychlostí minimálně 100 stránek/den, pak i sedmý díl mezi dobré knihy patří. Ája chodila týden spát ve dvě ráno na fakultě se taky moc nezdržela.

Je to prostě napínavý dobrodružný příběh, který na rozdíl od mnoha jiných drží po kupě … a to v několika pokračováních. Sérii jsme začali číst ještě v době, kdy to (u nás) nebylo moderní a od té doby jsme se těšili na další díly. Postupně se jejich charakter měnil od dobrodružného příběhu pro děti k dobrodružnému příběhu pro ,,dospělé“, čímž chci říct, že číst se to dá v jakémkoliv věku.

Všech sedm dílů zkrátka pobaví, což je jeden z důvodů, proč knížky čtu. Pokud tedy váháte, jestli se do toho vůbec pustit, neváhejte a pusťte se. Než se prokoušete k poslednímu dílu v češtině, bude pravděpodobně přeložen. A pokud váháte, jestli číst poslední díl, tak hurá do toho. Snad moc neprozradím, když napíšu, že to skončí dobře (je to přece jenom knížka pro děti), ale napínavé to i tak až až. A hlavně se dozvíte, co si, sakra, myslet o tom zatracenym Snapovi :-D

Share Button

Post a Comment