PyWPS a ka-Map podruhé

13.03.2007 – 6:14 pm

Tak Lorenzo do toho zase šlápnul a vytvořil podle mě opravdu hezké webové rozhraní. Jedná se o klasickou aplikaci s tím, že je doplněna o malý toolbox s nástroji pro GIS analýzy.

Ty dělá pochopitelně GRASS a jako komunikační protokol je použit OGC Web Processing Service (o parsing se stará PyWPS).

Když tak na to koukám, říkám si, že bych měl s dalším vývojem poněkud pohnout. Mám několik nápadů na podstatné vylepšení, nehledě na to, že bych to měl celé předělat ;-) Směřuji k verzi 2.0.0, která by snad mohla být hotova do konference FOSS4G 2007 (mimochodem: sháním sponzory, protože jinak se účasním asi jenom virtuálně ;-) )

P.S.: Zrovna dělám nové balíky pro Ubuntu úplně všeho s podporou GDAL 1.4.0. Protože je to dost základní knihovna, musím přegenerovat úplně všechno (GRASS, QGIS, MapServer, …). Momentálně se peru s QGISem, který je už poslední. Zároveň se mi podařilo nahodit VMPlayer, a na světě je už i první AMD64 balík knihovny Proj 4.5.0. Kdyby tady alespoň fungovala normálně síť :-( Notebook mám připojený přes wifi a rychlost se momentálně pohybuje na závratných 1kB/s – asi nějaký zvláštní případ FUP.

Share Button
 1. 2 Responses to “PyWPS a ka-Map podruhé”

 2. Zdravim

  Potreboval by som pomoc ohlazom zobrazenia suboru map v oenlayers deformuje mi to.

  Vdaka za pomoc

  By Krny on Mar 6, 2009

 3. ahoj,
  no a jakej máš problém?

  By jachym on Mar 6, 2009

Post a Comment