ESRI stříbrným sponzorem FOSS4G 2007

12.03.2007 – 6:35 pm

Paul Ramsey ve svém blogu vyjevil, že ESRI se stal stříbrný sponzorem nadcházející FOSS4G 2007 konference.

Přijde mi to, jako by Microsoft sponzoroval konferenci o vývoji linuxového jádra. Mohl by mě někdo v komentářích odkázat na něco, co bychom mohli nazvat jako Open Source for Geoinformatics a stojí za tím výše zmíněná firma?

Nevím, jestli se mám smát, či plakat. Na jednu stranu to znamená příliv peněz a určitě i pozornosti médií, tudíš i veřejnosti a zákazníků. Na druhou stranu že by se díky tomuto kroku objevilo více peněz a dokonce i vývojářů v projektech jako je GRASS nebo MapServer nebo PostGIS nebo jakéhokoliv jiného skvělého programu nečekám. Takže se ptám: Co nám to (jako komunitě FOSS4G) vlastně přinese? Co to přinese ESRI je jasné: Budou se moci být v prsa a volat ,,Vidíte, my teď taky děláme ten oupnsórs.” anižby jaksi pochytili, o co jde a anižby to pochopili jejich zákazníci.

Rozhodně tím nechci říct, že jakákoliv komerční firma nemá nárok na to, aby nemohla vyvíjet Open Source produkt. Problém těchhle velkých korporací ale je, že si z celé filosofie vezmou tak akorát značku (jméno). Jinak ale používají stále stejné postupy, jako ,,za mlada” ale zákazníci na to slyší. Je to přesně ten postup, který nemám rád: nejdřív veliké oznámení a marketing a pak možná snad jednou nějaký výsledek. Vážím si všech, kteří dokáží potichu dělat na nějaké věci a teprve když je to ve fázi použitelnosti, začnou tomu dělat reklamu a tím nabalovat další uživatele a vývojáře, kteří vidí, že tady už ,,něco” je.

Jak se to celé vyvine? Uvidíme.

Share Button
  1. 2 Responses to “ESRI stříbrným sponzorem FOSS4G 2007”

  2. Hi Jachym, is it possible to translate this entry to English?

    By Sean Gillies on Mar 13, 2007

  3. Hi Sean, my english is pretty poor (what anybody can confirm)… I’ll try something…

    However, I would not say, this blogpost brings you some new ideas ;-)

    By Jachym on Mar 14, 2007

Post a Comment