Boris Hybner: Clowntime Blues

20.12.2006 – 2:53 pm

Jak už to bývá, proběhla se Ája zase jednou k divadlu Komedie, aby nakoupila lístky na představení. Tentokrát to bylo poslední představení festivalu Mimraj, které bylo zároveň premiérové. Jmenovalo se Clowntime Blues a jeho autorem byl Boris Hybner.

Těšili jsme se na to, že uvidíme pana Hybnera, kterého známe hlavně z dětských pořadů z televize, na živo. Nejvíc se, myslím, těšila Ája, na pravé nefalšované mimové představení vyšší školy :-)

Představení bylo ovšem vypečené. Prozradím jenom tolik, že to bylo nejenom mimové představené vyšší školy, ale ještě něco navíc, co úplně změnilo vyznění představení a i celkovou náladu večera. Nicméně pan Hybner, jako klaun cestující po Zemi, byť původem z jiné planety, byl vypečený a hlavně, na konci vystřihl několika minutové bluesové sólo na elektrickou kytaru.

To sólo na mě dělalo dojem, že na kytaru vlastně ani hrát neum a sólo se nadřel speciálně kvůli tomuto dividlu. A i proto si zaslouží můj obdiv, až na pár kiksů to byla skvělá muzika, která se člověku zakusuje do duše, jak to má správné blues dělat.

Až budete mít cestu kolem, stavte se v Komedii, uvidíte mimové představení, jaké jste ještě neviděli a i ti, kteří pantomimu zrovna nemusejí, nepřijdou zkrátka.

Share Button

Post a Comment