Změna serveru

24.10.2006 – 6:38 pm

Před několika dny jsem si objednal hosting na místním serveru a čekal, co se bude dít. Dělo se to, že mi asi po dvou dnech přestala fungovat adresa les-ejk.cz a já zjistil, že doména byla přesměrována na můj nový server. Tím byly prakticky z hodiny na hodinu odříznuty moje staré stránky a já byl nucen jednat.

Jelikož tento server nemá v základním nastavení k dispozici PostgreSQL (lze přiobjenat, ale… jsem líný), tak bylo potřeba vyřešit otázku “co dál”, protože mnou napsaný skriptík na webové stránky byl na PostgreSQL závislý. Chvíli jsem si hrál s myšlenkou, že bych databázi převedl na MySQL, ale nakonec zvítězila zvědavost a já se začal dívat po nějakém automatickém systému pro správu stránek.

Začal jsem u Textpatternu (hádejte, díky komu) a po projití hromady článků ve Wikipedii a ještě větší hromady odkazů jsem u něj také skončil.

Po chvíli (několika hodinách) nastavování, řešení CSS a šablon snad můžu říct, že jsem to pochopil a že jsem schopen v tom něco udělat. Už to, že instalace proběhla bez jakýchkoliv problémů je dobré znamení.

Takže vítejte v Les-ejku v novém kabátě, snad už definitivním.

Share Button
 1. 4 Responses to “Změna serveru”

 2. Tak to tedy gratuluji. Koukám, že jsi se s tím popral docela rychle.

  By pipal on Oct 25, 2006

 3. No, má to mouchy – hlavně v CSS. Pár věcí mi zatím není zcela jasných. Taky je pravda, že nemám chuť přesouvat ručně všechny svoje blogy. No, holt postupně. Každopádně díky za ten tip s Textpatternem. Občas by si mohla napsat i něco Ája ;-)

  By Jachym on Oct 25, 2006

 4. Tak to gratuluji.

  Já se pak divím, že Les-ejk je chcíplý. A ona se jenom změnila adresa RSS kanálu.

  By Věroš (Kaplan) on Nov 23, 2006

 5. njn

  pardoon

  By Jachym on Nov 23, 2006

Post a Comment