Stěhování PyWPS

19.10.2006 – 10:29 pm

Ač je to k nevíře, projektík PyWPS zatím přežívá a dokonce to vypadá, že existují lidé, kteří jej nasazují na svých projektech – zatím tedy jenom vrámci testování, ale ať neprší, jen když kape.

Protože jsem ani nedoufal, že se dostanu přes počáteční ,,Hallo, world!“, neřešil jsem nijak kde vlastně bude projekt bydlet. Stephan mi prostě založil subversion skladiště a já začal vesele vyvíjet. Nějakou informační stránku jsem splácal na Les-ejku a vypadalo to, že to stačí a že nebudu potřebovat nic jiného.

Než nastojte, GDF už není co bývala. Server zatím jede, ale nikdy nevím, kdy přestane. Začali se mi ozývat lidé co se to snažili rozchodit a já jim všem sice odpovídal, ale odpovědi se nikde nearchivovaly. Bylo mi jasné, že potřebuji nějaký ten mailing list, jenže kde jej vzít? I zaregistroval jsem svůj projekt na Sourceforge, který je poměrně profláklý a nějaké zkušenosti jsem už také měl. Má jedinou nevýhodu: je poněkud pomalý. Ale veškeré služby fungují pronto a za dvě hodinky jsem měl registraci i s mailing listem.

Jenže ještě jsem se o tom pobavil s kamarády a výsledek byl, že jsem založil projektík na GForge serveru wald.intevation.org. Ze začátku sice poněkud zavázla komunikace (centrum.cz se rozhodlo, že e-maily z *.de adres jsou spam), ale nakonec se to zadařilo a já oznamuji vznik nové stránky pywps.wald.intevation.de. Tady funguje veškerá komunikace na osobní rovině – lidi z Intevation dobře znám a můžeme se dohodnout i osobně, kdyby byl nějaký projekt. V jejich zájmu je, aby se o jejich serveru vědělo trochu víc, takže jsem se rozhodnul, že jim pomůžu. Ještě ale nevím, jestli si spíš hostováním PyWPS na svém serveru neuříznou ostudu.

Zatím existuje pouze jedna stránka s jednou zprávičkou. Subversion jsem ještě nepřesunul atd., atd. Ale už máme e-mailovou konferenci http://lists.wald.intevation.org/mailman/listinfo/pywps-devel, takže komunikace už nemusí probíhat po soukromých e-mailech. Tímto vás, kteří se o projekt zajímáte, zvu do konference :op

Na GDF jsem byl zabydlen celkem dobře, ale nová doba si žádá nové přístupy. Služby jako todo, diskuzní fórum a podobně jsou velmi milé. Doufám, že za půl roku se nebude jednat o mrtvý projekt :-)

Share Button

Post a Comment