Zlé časy zavládly nad Hannoverem

7.08.2006 – 9:15 am

Dnes, 7.8.2006, byl uzavřen Vahrenwalder Bad. Co budu jenom dělat? Za těch 5 km/týden jsem si na něj zvyknul a měl jsem ho rád. Měl jsem rád modré světlo pod hladinou, slunce, které dovnitř svítilo při západu a osvětlovalo ženská těla spoluplavkyní.

Měl jsem rád plavčíky, líně se potulující po okraji bazénu, marně doufající v alespoň jednoho utopence, který by je vytrl z celodenní siesty. Měl jsem rád slečny na vrátnici, ledabile mi kynoucí, když spatřily moji zničenou permanentku.

Měl jsem rád pubertální výrostky, skákající buď z prkna do hloubky nebo z okraje mě na hlavu. Slečny, kolem jejichž skoronahých těl jsem proplétal jak úhoř. Důchodkyně, které si pro své hovory vybíraly zásadně dráhu, kde plavali čtyři nejrychlejší borci a hrozně se divily a) že do nich občas někdo omylem strčí b) že cákáme.

Měl jsem rád ty chvíle, kdy jsem se vynořil po několika metrech plavby pod vodou, a celým mým tělem cloumala samba z nedostatku kyslíku. Chvíle, kdy jsem se učil motýlka a desetiletá holčička mi vysvětlovala, že cákám a jí to na lehátku vadí.

To vše je teď nenávratně pryč. Bazén je uzavřen, voda vypuštěna, slunce dosvítilo, světlo zhaslo. Co dělat?

Začnu chodit na Lister Bad, je to venkovní padesátka s desítkou můstkem :-P Aspoň se opálím a pak budu s Ájou v září o dovolené u Mácháče machrovat: “Jóó, móře, tam bylo krásně, ale doma je doma.”

Jo a ještě sem zapoměl dodat, že mi ho za dva týdny zase otevřou ;-)

Share Button

Post a Comment