Ženské středy

19.07.2006 – 9:30 am

Ája teď údajně chodí po Čechách a všude vypráví, jaká že se to stala báječná proměna a jaké je to teď všechno úžasné a báječné a však vy víte jaké. Na doporučení Jarouše jsem si přečetl knížku manželů Volmových a na mnoho věcí jsem podstatně změnil názor. A jak si tak chodím světem, vduchu si buď některým kapitolám přitakávám a s jinými polemizuji.

Tak na příklad dnes. Budiž zaznamenáno, že teplota v 16:00 v Hannoveru dosáhla asi 35°C. Tedy je tu celkem teplo. Hannover je vybaven několika bazény a ten nejbližší z nich v 18:00 zavírá. Mám ho rád. Je to krytá pětadváca, hluboká kromě doskočiště pro metrový můstek, které je poněkud bokem, asi dva metry dvacet, s (v těchto dnech) příjemně chladivou vodou. Minulý týden jsem tam byl pět krát a i když jsem si vlastně chtěl dát teď dva dny pauzu, neodolal jsem a když mě kluci vyhodili z kanceláře dřív a já si přečetl, že dnesky bych mohl to plavání stihnout, neváhal jsem chviličku, vyhodil počítač a lososa z batohu, hodil tam plavky a ručník a valil na bazén.

Co se stalo, předčilo veškerá má očekávání. Před bazénem několik žen v muslimských šátcích i bez nich, kterým jsem nevěnoval pozornost. To se však ukázalo býti chybou. Zastavily mě dvě drsně vypadající slečny a velice slušně, nicméně důrazně mě upozornily, že nyní jsou plavecké hodiny výhradně pro ženy. Matně jsem si vzpoměl, že něco takového na rozvrhu hodin bylo, ale v jaký den a v kolik hodin, to jaksi zapadlo. Slečny mi nicméně daly rozpis všech ostatních bazénů spolu s doporučením jak se dostat do nejbližšího. Když já sem se nechtěl trmácet přes město, já jsem chtěl jít plavat tady a teď. Naštěstí se mě to nijak nedotklo, vzal jsem si rozpis (alespoň to už nebudu muset lovit po netu) a šel zase rozpálenou ulicí, kolem parku se zbytky žluté trávy, dom.

Cestou jsem přemýšlel. Nejdříve jsem si říkal, že je v podstatě nespravedlivé, když jsou v mém oblíbeném bazénu hodiny pouze pro ženy, že bych taky občas bral hodiny pouze pro muže, čímž by se eliminovaly tlusté důchodkyně plavající zásadně do dráhy, kde se plave nejrychleji.

Marně jsem hledal argumenty, proč by vůbec měly být hodiny v bazénu odděleny pro obě pohlaví. Nakonec jsem prošel kolem reklamy na erotický časopis a drátky se sepnuly.

Volmovi ve své knížce (teď to asi hodně zjednoduším) píší, že společnost která je prudérní – ve které není běžné a nepovažuje se za společensky přípustné ukazovat nahá těla – je potřeba vytvářet jakési náhražky, z čehož žijí porno časopisy a podobné produkty. Kdyby bylo normální vidět ženu na ulici nahou a podobně, podobné služby by zašly na nezájem.

“Ženské” středy v bazénu jsou přímým prohlubováním prudérních nálad. Na ženy je zakázáno se dívat. Jakkoliv přiznávám, že pokud plave v bazénu něco zajímavého, tak si toho všimnu, tak jednak nemám většinou dost sil u toho slastně mroukat a slintat a jednak některá sebekrásnější děvčata vypadají v latexové čepičce, tmavých plaveckých brýlých a přicuclých jednodílách plavkách jakkoliv, jen ne přitažlivě a vyzývavě.

Nechápu, proč by se měly muži a ženy koupat/saunovat/cokoliv odděleně. Kam vede sexuální zdrženlivost můžeme vidět v zemích od Ruska na jih. Rozhodně bych to nenazval harmonickou společností, kde každý respektuje každého. Dovedeno ad absurdum, měly bychom rychle vymyslet něco, aby ženy a muži mohli souložit odděleně, aby náhodou jeden nebo druhý nedošli k újmě.

Dále bych navrhoval tedy zavést mužské pondělky, protože všichni víme, že pohled na nahého muže ženy rozesmívá, ženské úterky, protože pohled na nahou ženu muže rozohňuje a konečně ji začíná věnovat pozornost, což ženám není příjemné a o to více se před nimi budou zkrývat, mužské- (mužské minus) středy pro muže homosexuální, kterým se točí hlava z toho množství masa všude kolem, ženské+ čtvrtky pro ženy obdobně zaměřené. Zbylé dny pak vyhradit např. zadaným párům, nezadaným párům a dětem do deseti let, které z toho ještě nemají rozum.
Myslím, že oddělení žen od “zbylé společnosti” není ta správná cesta k jejímu zlepšení. Jenže kdo by si to měl uvědomit? Politici? Jejich manželé? Ony samy? Asi spíš celá společnost. Takže to bude pěkně na dlouho :o( Nicméně četbou již zmíněné knihy to můžete uspíšit :o)

Share Button

Post a Comment