PyWPS, v.pydigit, kdo se v tom má vyznat?

9.06.2006 – 11:49 am

Měsíc zase včudu a já sedím na zadku, jedno zda-li světlo či tma. Projekty se rozrůstají, volby proběhly, začalo mistrovství… jaká další katastrofa mě potká?

Tcsss. Glo, glo, glo, glo, glo, ááarh. Vypuknul večer, skončil (konečně taky) teplý den a já si koupil pivo místní značky. Namazal jsem si housku a jdu si blognou co se děje, bude dít, neděje, naděje, jéje.

V reichu mám jsem si vytyčil mimo jiné za úkol implementovat něco, čemu se říká web processing service, jinými slovy, přivést funkce (třeba) GRASSu na web. Už asi dva týdny odpočívá v pokoji v subversion systému první verze a TODO se mi utěšeně plní poznámkami Štěpána Kafky. Dneska jsem založil první informační stránku, ale zatím jsem to po mailing listech moc nevytruboval – to že si to blognu se stejně nedotkne moc lidí. No, ale protože mi to v nějaké použitelné verzi leží na disku už příliš dlouho, tak to prostě muselo ven :o) na demo serveru si můžete nechat vypočítat GRASSem na příklad nejkratší cestu z bodu A do bodu B :o)

Poslední dva týdny jsem dělal na zcela jiné věci: v.pydigit měl nahradit naprosto příšerný a nepoužitelný (skutečně jsem byl asi jediný, kdo to vážně používal) program v.digit sloužící v GRASSu k digitalizaci vektorů. Napsal jsem to taky v pythonu (ten jazyk je láska na první pohled, srdcová záležitost, kdo jednou zkusil, už nechce jináč) a použil jsem na to knihovnu Gtk+ spolu s nástrojem Glade. Základní aplikaci jsem měl za 3 dny. Současný stav: umí to digitalizovat a měnit atributy existujících vektorů. V GRASSu se to asi nikdy neobjeví, ALE začalo se konečně konkréntě diskutovat a, světe, div se, i skoro dělat na novém grafickém rozhraní GRASSu (Martine, kde jsi?*). Momentálně se testuje, jak to bude chodit na ne-linuxových platformách, ale v hlavním cvsku to asi nikdy nebude. To ostatně ani nebylo cílem, cílem bylo vyzkoušet si to a kdyby se vývojáři nerozhoupali, tak tady alespoň pro Linux by tady byl důstojný digitalizační modul. Uvidíme. Každopádně se plácám po rameni, protože říct mi někdo před dvěma měsíci, že si napíšu aplikaci na digitalizaci vektorových dat, včetně zoom/pan, pozadí a dalšími funkcemi, tak na něj volám Chocholouška.

No a poslední překvapení se na mě chystá v pondělí (tedy když nepočítám ten dárek, kterej mi Ája koupila k narozeninám a tvrdošíjně odmítá sdělit, co to je… ale já to uhádnu :-D) a ve čtvrtek po mém příjezdu do Prahy se s ním seznámí osopně. Do té doby bude odpočívat v pokoji unás doma. Zasvěcení ví a nezasvěceným napovím, že IBM znamená Ich bezahle mehr a protože já víc neplatím, tak to není IBM. Ale to až buď z Prahy nebo zase z Hannoveru, každopádně na novém železe.

A na závěr několik společensko-politických poznámek, které mi tak táhnou hlavou:

* Volby dopadly blbě. Topol nemá vůbec žádnej mandát na vůbec žádnou změnu a to je problém
* Po slavném projevu pana premiéra jsem se ,,těšil“, až při první příležitosti oznámí: Právě jsem se vrátil z hradu. Pan prezident všechny moje návrhy přijal.. Čeho jsem se to dožil?
* Teď, když se ukázalo, že Přenosilová vůbec nepřeháněla, by mohla ČRo Praha vzít zpátky Aleše Cibulku
* Vypuklo weltmeisterschaft, což se projevilo tím, že Otto chodí do práce pozdě a prchá dřív. Na poznámku, že si ještě určitě musí koupit vlajku pouze oznámil, že ji už dávno má. Snad nějakou doma seženu, abych sem zapad.
* Tolik aut ověšených vlaječkami jsem ještě neviděl. Vlastně viděl. Bylo to vroce 1989. Jenže tyhle jsou německý.
* Blbec jsem si nekoupil rezervaci na cestu do Prahy a zpět! Úplně jsem zapoměl na to mistrovství a chtěl jsem ušetřit 5 Eur. Doufám, že se alespoň dostanu do těch vlaků :-/

A to je asi tak všechno o těch slonech.

* Myslel jsem Martina Landu, se kterým jsem se souběžně začal python učit. Ale postrádám všechny Martiny z domova a jednoho z Polska stejně :-)

Share Button

Post a Comment