Totálně nasazený

7.05.2006 – 8:56 pm

Hmm, poslední zápis už je měsíc starý. Možná, že na první pohled se nic neděje. Děje se. Systém pro správu verzí se utěšeně plní záznamy, můj Web Processing Service mi chodí jako živý, vrámci učení se Pythona jsem si střihnul pokus o jednu grafickou aplikaci. Jak že to všechno stíhám? Nic jinýho nedělám :-/

Je temný večer, na Vltavě dočetli velmi příjemný horor a zrovna jede další hodina jazzových konzertů. Táhne na třetí hodinu ranní a já si říkám, že bych měl jít pomalu spát. A taky že jo.

V Reichu jsem už měsíc a na první pohled by se mohlo zdát, že se nic neděje. Děje se toho hromada, ale já to nestíhám chrlit ani na Ájou přes skype, natožpak do blogu a na stránky.

Účastnil jsem se sjezdu místního sdružení uživatelů GRASSu, které tedy vlastně není ani tak sdružení uživatelů GRASSu, jako spíš uživatelů ,,freie GIS-Software“ (tohle přeložit bude ještě oříšek) – něco takového bychom rádi založili i u nás a tak jsem koukal, poslouchal a navazoval. Setkání proběhlo uprostřed lesů a jasně, že jsme měli dataprojektor, swiche, gpsky, notebooky i velké stroje. Naštěstí byl i čas na výlet.

Těsně před odjezdem jsem dokončil první nástřelovou verzi grafické aplikace na tvoření konfiguráků pro GRASSový modul G-ps.map. Zatím se to chová jenom částečně tak, jak bych si představoval, ale nějaký výsledek tady už je. V lese bude založen projekt s svn, takže se doufám pár lidí zapojí.

Hlavní čas trávím na svém ,,projektu“ – webových mapových službách. Je to maso. Ale právě teď mohu říct: chodí mi to, jak bych si pro začátek představoval. Ještě trochu uklidím kódy, opatřím licencemi, přeházím do adresářů, chybí mi podpora pro maximální počet spuštěných operací najednou atd., ale to už jsou spíš kosmetické úpravy. Uff, trvalo to přesně dva týdny perné práce, kdy jsem fakt nedělal nic jinýho.

Tedy dělal. Dneska večer jsem si ,,odskočil“ do Brna a na svém desktopu a jednom tamním serveru zároveň instaloval mapový server, resp. převáděl jsem mapy z S-JTSK do WGS84. Proč mi nikdo neřek, že ogr2ogr a gdalwarp jsou tak výborný nástroje? Zbejvá ten článek napsat, UFF.

No a kromě práce se mi daří hrát hodinku denně na kytaru. Zase to baví, zase je to super. Momentálně dřu Plíhalovu Pohádku. Zahrát bych to už i zvládl, ale von do toho pořád něco vypráví nebo co :-)

V bazénu jsem se začal protahovat – je tam na to prostor a hlavně čas. Takhle roztaženej jsem byl naposled, když jsem chodil na kung-fu, a to je už nějakej pátek. Tenkrát jsem byl tedy ještě o něco volnější, než teď, ale nesmíme být neskromní, všechno bude, jen vytrvat.

Takže dělám přesně tři věci: Práce, kytara a bazén. Nestíhám nic dalšího – ani to udržet, natož něco fyzicky stihnout. Je to dobře? Radši nad tím moc neuvažuju. Je to jenom na půl roku, pak už to bude zase v Brně pohoda.

Na Vltavě práve dohrál jazz a následuje nástroj “cora” – africká kytara se 21 strunama. Ale to už je i na mě moc…

Share Button

Post a Comment