Nové stránky

12.02.2006 – 9:29 pm

Jak jste si možná povšimli, dostal jsem se konečně k předělání svých stránek. Co je zatím?

Před pár dny jsem tady psal, že se učím Python. Už nějakou dobu si říkám, že Les-ejk by si zasloužil lepší vzhled a formu. Stávající řešení s Nanobloggerem přestávalo vyhohovat, měl jsem problémy s tím, že hodně kombinuju statické stránky s blogem, některé stránky byly zastaralé a nefunkční a hlavně ztratily své opodstatnění (skripta), generování stránek trvalo příšerně dlouho … jak z toho ven?

Programování se nejlépe učí na nějakém konkrétním projektu .. třeba na vlastních stránkách ;-) Zkrátka jsem si napsal v Pythonu blogovací systém, který umožňuje zobrazování blogů i klasických stránek. Veškerá data jsou uložena v PostgreSQL, což je také posun, oproti řešením minulým.

Obsah sekcí budu ještě upravovat. Konkrétně do sekce GIS přihodím tři kategorie, pro každý program, který používám zvlášť a rád bych, aby každá akce, ze které jsou nějaké fotky, které za to stojí, měla vlastní stránčičku. To ale ukáže až čas, jak se to osvědčí.

Také jsem napsal vlastní RSS export, takže vás prosím, abyste si vyměnili tenhle feed ve svých RSS čtečkách. XML jsem netestoval, vím, že tam asi není zcela validní formát datumu (ví někdo, jak to dostat z Postgresu ze sloupečku typu ‘timestamp’?), ale sage je schopen to XMLko přečíst a zpracovat, tak doufám, že v ostatních čtečkách nebude problém.

Většinu starších blogů se mi podařilo přemigrovat do nohého systému. Několik prostě ne. Jelikož tady nikdy zásadní věci s bohatou diskuzí nepadaly, tak to nechal tak. Kdyby měl někdo pocit, že je to škoda, tak napiště co konkrétně máte na mysli a já to udělám ručně. Diskuze jsem ale nechal plavat… můžete je doplnit zpětně ;-)

Asi ze začátku budete narážet, hlavně ve statických stránkách, na nefugující odkazy. Napište mi prosím, pokusím se chyby odstranit.

Tak snad se vám tady bude líbit víc a mě to blogování taky bude víc bavit, když na to mám na míru napsaný systém ;-) Hlavně udržet statické stránky… to bude asi největší problém.

Pro zájemce uvádím, že kdo chce těch mých pár souborů (asi 5), tvořících dohromady celý blogocí/statický systém, může ho dostat :-) Je to sice trochu zadrátované, ale zase ne tolik, aby se to nedalo rychle přepsat obecně.

Share Button

Post a Comment