Další rok před námi

3.01.2006 – 2:58 pm

Tak jsme zase byli s Ájou na tradičním silvestrovském vandru. Tentokrát odpadli skutečně všichni kamarádi, včetně Červíka, který měl přijet o jednu noc později a raději se hodil marod (a to se kasal, že má taky Varmpeace).

Byli jsme v Kokořínsku a byla tam s námi hromada sněhu. Začali jsme na campu Soví hrad (to Pípal: máš tam ceduli, že jsi podstatně pomáhal při rekonstrukci v letech 1993-2003, v roce 2004 už tam je Vagon sám ;-), kterýžto byl prohlášen za aklimatizační (viz foto) a další den jsme se vyškrábali na nějakou skálu a spali nahoře na plošině.

Ani jsme nestavěli přístřešek, na noc slibovali -15 až -20°C, což se sněhem dohromady nejde. Celou noc jsem přemýšlel, proč je mi taková zima na nohy, když je mi takový vedro na tělo. Ráno jsem na to přišel – protrhly se mi obě igelitky, ve kterých jsem měl botky a spacák notně navlhl.

Po zralé úzaze a snídani jsme se s Ájou rozhodli to nehrotit – dvě noci byly i tak dobrý – a na večer jsme se objednali u Novotných doma. Rozhodnutí nás sice trošku mrzelo, zejména později, když už jsme zase šli a rozmrzli, ale opravdu jenom trošku ;-)

Cestou jsme viděli můry a netopýry zimující v jeskyni a srnku. Taky jsme viděli hromady běžkařů. Ája se nakonec vyválela ve sněhu, takže byla spokojená a já jsem otestoval svojí novou ochrannou a bezpečnostní pomůcku – ten goráč fakt nehřeje ;-)

Tak ať se v tom dalším roce neztratíte a doufám, že jste dostali hromadu dárečků (já teda jo, úplně se stydím, protože si to nezasloužím).

Share Button

Post a Comment