Jak rozjet Xka na kartě, která to odmítá

11.11.2005 – 3:01 pm

MOTTO: Nefunguje ti to? Málo to zkoušíš.

Milý Jáchyme,
až se zase pustíš do instalce Linuxu na nějaký nový, lepší, dokonalejší, rychlejší počítač, dej si pozor, aby všechny kompomenty byly alespoň trošku podporované současným jádrem Linuxu. Vyhneš se tak hromadě problémů. A abys nezapoměl, tak tady máš krok za krokem postup, jak rozjet divnou grafickou kartu o které máš jenom informaci, že by s ní snad měly chodit ovladače od NVIDIe.

Možných postupů je několik. Obecně je dobré, nainstalovat balík x-window-system, ony se ty prográmky a fontíky hodí.

Docela se vyplatí, nainstalovat hlavičky aktulálně používaného jádra a jeho zdrojové kódy. Podstatnou součástí je balík nvidia-kernel-source. Postupuj podle návodu v /usr/share/doc/nvidia-kernel-source/README.Debian, má to smysl. Při kompilaci narazíš pravděpodobně na to, že gcc obsažený v distribuci nebude odpovídat gcc, se kterým bylo kompilováno tvoje jádro. Doinstaluj jej a neváhej změnit symlink na novou verzi gcc – bez toho to nepojede.

Po vykonání všech kroků ze souboru /usr/share/doc/nvidia-kernel-source/README.Debian nainstaluj balík nvidia-glx.

Polaď konfiguraci v /etc/X11/XF86Config|xorg.config a jdi do toho – máš na to: startx

Když budeš příště následovat tyto kroky, nestrávíš rozcházením grafické karty MSI NX6600LE-TD256E celý den a noc. Snad ti to bude co k čemu i při instalaci dalších grafických karet.

Share Button

Post a Comment