Bodypainting

7.07.2005 – 3:05 pm

O víkendu 24.6-26.6.2005 jsme se s několika kamarády účastnili akce Bodypainting. Cílem akce bylo zmalovat se nazvájem a pořídit z toho několik fotografií. Za tímto účelem jsme si pronajali chatu nedaleko Poličky a během soboty jsme se pomalovali.

Dopolední část byla v režiji žen, odpolední v režiji mužů. Zatímco ráno převládala červená a modrá, odpoledne vedla jednoznačně žlutá s hnědou. Jeden výtvor trval přibližně 3 hodiny, a to jenom při pokrytí pouze poloviny těla – bez končetin. Pro model je to trochu nuda. Některé výtovory jsou ovšem velmi povedené a obecně lze říci, že čím větší pokrytá plocha, tím je celkový efekt zajímavější.

I když to nakonec vypadá na pěknou Sodomu s Gomorou, akce proběhla ve skoro až cudném duchu. Prostě se to nějak zadařilo a i když jsme se všichni na začátku neznali, neměl nikdo zábrany a vládla kamarádská atmosféra. Vřele doporučuji pořídit si barvičky na tělo a ať už kolektivně něbo ve dvojici se pomalovat. Kůže nepatří mezi materiály, které by si člověk vyzkoušel na základní škole a i když si třeba moc nevěříte co do výtvarného nadání, výsledek je zřídkakdy nepoužitelný. Z dálky pak vypadají všechna díla takřka perfektně.

P.S. Pro inspiraci mrkněte na Google.

Share Button

Post a Comment